top of page
pozadi mladez_edited_edited_edited.jpg
Cíl

Rekonstrukce
Domu setkávání

Dům, který po léta poskytuje bezpečné přístřeší, teď sám volá o pomoc,  již není možné provozovat  jej v souladu s bezpečnostními a hygienickými standardy a potřebuje zásadní opravu. Naším prvním cílem je proto kompletní rekonstrukce střechy a podkroví.  

Jsme vděčni za vaši pomoc.

Vážení přátelé, vítejte na webu věnovaném rekonstrukci Domu setkávání v Travné. Zde najdete informace o projektu a jak nám můžete pomoci. 
 

Dům setkávání provozuje spolek Setkávání Travná z. s.  Na Travnou se jezdívá už od roku 1968. Přijíždějí sem lidé z různých zemí, různých vyznání a sociálně-zdravotní situace, aby si vyzkoušeli soužití s druhými, hovořili o svých otázkách i nadějích a objevovali to, co mají společné. Více na www.travna.cz.

Dům setkávání
Dům setkávání

Zahajte s námi
rekonstrukci Domu setkávání

Přispějte

V první fázi potřebujeme vybrat  1.000.000 Kč

na zahájení oprav střechy a podkroví.

PŘISPĚJTE BANKOVNÍM PŘEVODEM
Číslo účtu veřejné sbírky:
662 837 0389 /0800

QR PLATBA z mobilní aplikace

QR kód platba na sbírkový účet

Děkujeme!

Setkávání Travná z. s.
www.travna.cz

 

k 20.6. vybráno: 176 073,-

pozadi kostel_edited.jpg
Cíl rekonstrukce

Náš cíl

Naše strategie
Snažíme se, aby stavební práce co nejméně narušovaly programy na Travné. Veškeré činnosti také plánujeme tak, aby je bylo možné realizovat po jednotlivývh etapách. Nepouštíme se do ničeho, na co nemáme finanční krytí a zajištěnou odbornou podporu. Malé a jednoduché věci provádíme prostřednictvím brigád. Odborné věci necháváme na smluvně zajištěných firmách a odbornících.

Co to bude stát
Současné velmi hrubé odhady rekonstrukce střechy a podkroví hovoří o částce mezi 4 - 5 mil. Kč. Tím, jak postupují projekční a přípravné práce, budeme mít i přesnější rozpočet. Rekonstrukci hradíme z vlastních zdrojů, darů a grantů. O všem vás budeme informovat zde na těchto stránkách.

Postup prací
Proběhlo důkladné zaměření současného stavu včetně posouzení statika, architektonická studie prochází připomínkováním. První se pouštíme do rekonstrukce střechy a nové vestavby v podkroví. Na řadu musí přijít i nová sociální zařízení a elektroinstalace. 

Paralelně budeme provádět menší dílčí opravy jako jsou výměny oken, dveří, úpravy interiérů, obměna vybavení apod.

V budoucnu nás čeká přebudování prostoru dnešní boční kaple, která má nevyhovující statiku, a dokončení přístavby, kde by měla vzniknout prostorná jídelna, další pokoje a prostory pro tvůrčí a vzdělávací aktivity.

 

Spolupracujeme
Při plánování spolupracujeme s jesenickým architektem Ing. arch. Tomášem Pospíšilem, který je autorem architektonické studie a projekční společností MAP Building s.r.o.

Chceme, aby Travná i nadále sloužila tomu, k čemu sem i po desetiletích lidé jezdí - k inspirativnímu setkávání otevřené křesťanské komunity. Cílem rekonstrukce je zachování domu jako bezpečného přístavu pro další generace, ale také posílení jeho pozitivního vlivu na celý region Rychlebských hor.  Dům setkávání utváříme jako místo setkávání (nejen) mládeže, vzdělání, dialogu a uměleckých počinů.

Plán

Co nás čeká

Postup prací bude záležet zejména na tom, jak rychle zajistíme financování.

2024

2025

2027 ?

Nová vestavba podkorví

2026 

Rekonstrukce střechy

Architektonická studie a prováděcí projekt opravy střechy a podkroví

Rekonstrukce domu setkávání

Shromažďování finančních prostředků na rekonstrukci. Přípravné práce pro opravu střechy, vyklízení apod.

aneb náš plán

pozadi mladez_edited_edited_edited_edited_edited_edited.jpg
Příběhy

Příběhy z Travné

Více najdete na www.travna.cz

“Na Travnou jezdím rád, protože tu je ve vzduchu cítit svoboda.”  Darek

Travná mi dává spoustu přátel, mého muže, kterého jsem tady poznala před pěti lety, a stabilní zázemí. Vím, že ať budu kdekoliv, tak se sem můžu vracet."  Anežka

Novinky

Novinky

8. června 2024

The Collaboration Contamination Concert

"Tento koncert je oslava spolutvoření, společenství a komunity. Pro mě osobně jedno z nejdůležitějších společenství je právě to na Travné. Určitě jste zaregistrovali, že výtěžek z koncertu věnujeme na podporu spolku, který pořádá akce pro mládež v zapadlé vísce v Rychlebských horách - na Travné." Edmund

1. - 5. května 2024

Odhalení krovů - demontáž obložení

Pro definitivní projekt nové nebo rekonstruované střechy potřebujem znát přesný stav krovů. Nezbývalo tedy, než je odhalit.

04-post1.png
04-post2.png

30. března 2024

Architektonická studie

Do rukou se nám dostává první verze architektonické studie, ze které máme radost, naplňuje naše očekávání a zadání. Následuje fáze zapracování našich připomínek a debata nad nimi.

pozadi mladez.jpg
Kontakt
bottom of page